Nájdete nás aj na sociálnych sieťach

Skladba obvodovej steny

 

Konštrukcia obvodovej steny už v štandardnej výbave o hrúbke 335 mm a grafitovým polystyrénom Graywall s vonkajšou EPS izolačnou omietkou ďaleko prevyšuje predpísané hodnoty a dosahuje kritériá pasívneho domu ( súčiniteľ prechodu tepla U = 0,10 W/m2K).

Skladba obvodovej z vnútra von:

 1. Fermacell 1,25cm
 2. Parozábrana Isover Vario Xsafe
 3. Tepelno zvuková izolácia Woodsil 16cm
 4. Fermacell 1,25 cm
 5. Isover Graywall 15 cm

 

 

Používané materiály

 

Základy

Kvalita Vášho domu závisí od vybudovania dobrých základov. Ich stabilitu a pevnosť zabezpečí kvalitne vykonaná robota a kvalitné materiály. Nami používané materiály spĺňajú tie najprísnejšie kritériá.

 

 • Debniace tvárnice Ekodiel

Debniace tvárnice sú tvárnice, ktoré sa používajú na výstavbu základových pásov, oporných múrov alebo plotov bez použitia debnenia. Tvárnice sú vhodné tiež pre rýchle zhotovenie nosného obvodového nezatepleného muriva garáží, záhradných domčekov alebo vonkajších krbov. Tento postup prináša nielen časovú a finančnú úsporu, ale odpadá nutnosť pred a po betonáži základy prácne oddedňovať. Všetky typy tvárnic majú tzv. systém PERO+DRÁŽKU, ktorý uľahčuje výstavbu, pretože tvárnice do seba jednoducho vzájomne zapadajú. Debniace tvárnice Ekodiel majú v sebe zabudované spevňovacie stredové rebro a spolu so systémom Pero- drážka šetria čas, vyznačujú sa vysokou pevnosťou a v prvom rade šetria aj finančné náklady, nakoľko sa ušetrí na množstve betónu.

Izolácie základov

 

 • Tepelná izolácia základov Isover Styrodur 2800C

Izolačné dosky Isover Styrodur 2800 C z extrudovaného polystyrénu určené na zateplenie soklových častí obvodových plášťov budov. Dosky charakteristického zeleného sfarbenia vyrábané z extrudovaného polystyrénu BASF. Vďaka vynikajúcim tepelnoizolačným vlastnostiam, rozmanitosti typov a vyhotoveniu hrán a rozličnej pevnosti tlakov sa izolačné dosky STYRODUR® stali veľmi obľúbeným materiálom v pozemnom, podzemnom i dopravnom staviteľstve. Vyznačujú sa vysokou pevnosťou v tlaku , sú nenasiakavé a majú povrch s rastrom pre lepšiu súdržnosť s lepidlom.

p

p

 • Hydrobit V 60 S 35

Asfaltovaný hydroizolačný pás na sklenenej rohoži, s krycou vrstvou na báze oxidovaného asfaltu s plnidlom, na vrchnej strane jemným minerálnym posypom a na spodnej strane separačnou fóliou. Je určený na použitie vo viacvrstvových hydroizolačných systémoch plochých striech a v systémoch spodných stavieb ako pás proti vlhkosti typ A. Neodporúča sa jeho používanie proti tlakovej vode a ako vrchná vrstva strešného systému.

 

Obvodová konštrukcia a priečky

p

p

 • KVH hranoly zo sibírskeho smrekovca

KVH hranoly zo sibírskeho smrekovca – rozmerovo stále, presne dimenzované a vysušené stavebné drevo, vhodné pre konštrukcie striech, viditeľné konštrukcie stropov, stavby z masívneho dreva, pergoly a prístrešky, detské lezenia a ďalšie.

Sibírsky Smrekovec rastie skoro na celom území Ruska, ale cenným je len smrekovec, ktorý rastie na Sibíri. Následkom krutých sibírskych klimatických podmienok rastu a dozrievania dreviny , smrekovec sibírsky na základe viacerých ukazovateľov (vysoká tvrdosť, odolnosť voči opotrebeniu, odolnosť voči vlhkosti, dlhovekosť, stálosť od hnitia, bohatá farebná škála) prevyšuje smrekovec, ktorý rastie na európskej časti kontinentu.

p

p

 • Sádrovláknitá doska Fermacell

Pri výbere, z akých materiálov sa majú skladať obvodové steny a priečky sme sa rozhodli jednoznačne pre systém Fermacell. Spolu s tepelnou izoláciou Isover Woodsil a sivým polystyrénom Isover Graywall sa dosahuje súčiniteľ prechodu tepla steny U= 0,1 W/m2K, čo je kritérium pre hodnotenie domu ako pasívny.

Fermacell dosahuje svoje osvedčené kvality presvedčivou celkovou koncepciou, ktorá sa začína už vo výrobe. Sadrovláknité dosky Fermacell sa skladajú zo sadry a papierových vlákien, ktoré sa získavajú recykláciou. Na výrobných linkách riadených počítačom sa homogénna zmes zložená z týchto dvoch prírodných surovín, po pridaní vody a bez ďalších spojív, stláča pod vysokým tlakom na pevné dosky, ktoré sa sušia a režú na príslušné formáty. Ide o inovačný a ekologicky bezchybný výrobný postup s najprísnejšou kontrolou kvality.

Sádrovláknité dosky fermacel môžu byť upevňované sponkami alebo skrutkami až približne 1 cm od hrany bez toho, aby sa odlomili. Vysoká pevnosť sa prejavuje ako prednosť fermacelu u stien, zaťažených rôznymi bremenami. Závesné skrinky, police atď. je možné pevne uchytiť i bez spojenia so spodnou nosnou konštrukciou. Jedna skrutka s dutinovou hmoždinkou v doske fermacel o hrúbke 12,5 mm unesie zaťaženie 50 kg.

Základnou výhodou sadrovláknitej dosky oproti konštrukcii OSB doska + sadrokartón je jej vyššia pevnosť, lepšia odolnosť voči vode, lepšia odolnosť voči požiaru a lepšie akustické vlastnosti. To sú vlastne základné parametre, ktoré vás musia pri stavbe montovaného drevodomu zaujímať. OSB doska a sadrokartón majú tiež výhodu, sú lacnejšie. Ak si však uvedomíme, že stenu budujete vlastne zložitejšie a dlhšie – cena montáže je potom pri sadrokartóne drahšia.

p

p

 • Izolačné dosky z kamennej vlny Isover Woodsil

Vyznačujú sa výbornými tepelnými a zvukovoizolačnými vlastnosťami. Dosky sú určené najmä na použitie ako tepelná, akustická a protipožiarna izolácia vonkajších a vnútorných stien drevostavieb a prefabrikovaných konštrukcií.  Majú špeciálny rozmer 1200 x 580 mm pre použitie v konštrukciách drevostavieb, vyznačujú sa vysokou protipožiarnou odolnosťou, majú nízky difúzny odpor – vysoká paropriepustnosť.

 

 

 • Parobrzda Isover Vario Xtra Safe

Inteligentná parobrzda (klimamembrána) ISOVER VARIO XtraSafe je špeciálne vyvinutá fólia na báze polyamidu s premenlivou hodnotou ekvivalentnej difúznej hrúbky Vďaka premenlivému difúznemu odporu fólia napomáha regulovať vlhkostný režim v konštrukcii. Inteligentná parobrzda ISOVER VARIO XtraSafe ako súčasť systému ISOVER VARIO Xtra je vhodná do konštrukcií šikmých striech, stropov a stien najmä tam, kde je potrebné minimalizovať úniky teplého vzduchu z interiéru zabezpečením vzduchotesnosti konštrukcie.

Vďaka variabilnej priepustnosti vodných pár v závislosti od okolitých podmienok (teplota, relatívna vlhkosť prostredia) klimamembrána VARIO XtraSafe stabilizuje počas roka vlhkostný režim konštrukcie. Systém ISOVER VARIO Xtra prispieva k obmedzeniu výmeny vzduchu medzi vykurovanými a nevykurovanými priestormi a priaznivo tak ovplyvňuje celkovú energetickú bilanciu budov.

 

 • Sivý polystyrén Isover EPS Graywall

Izolačné dosky Graywall sú najnovším typom EPS dosiek využívajúcim nanotechnológie pre profesionálne zateplenie, bez obsahu CFC a HCFC známe ako freóny. Milióny buniek izolantu so stopovou prísadou grafitu účinne odrážajú teplo k jeho zdroju a zlepšujú tak izolačné vlastnosti. Moderná technológia zabezpečuje stálu kvalitu a minimálnu energetickú náročnosť výroby, čo doskám zaisťuje výborný pomer cena/výkon.

Izolačné dosky Isover GreyWall sú určené najmä pre fasádové zatepľovacie systémy ETICS s najvyššími nárokmi na účinnosť izolácie, t. j. pre izolačné vrstvy energeticky úsporných stavieb (nízkoenergetické a pasívne domy).

 

Podlaha

 • Isover EPS Neofloor 100

Izolačné dosky Isover EPS Neofloor 100 sú najnovším typom EPS dosiek využívajúcim nanotechnológie pre profesionálne zateplenie. Milióny buniek izolantu so stopovou prísadou grafitu účinne odrážajú teplo späť k jeho zdroju a podstatne tak zlepšujú izolačné vlastnosti. Izolačné dosky Isover EPS Neofloor 100 sú vyrobené pomocou najnovších technológií bez obsahu CFC a HCFC (známe ako freóny). Moderná technológia zabezpečuje stálu kvalitu a minimálnu energetickú náročnosť výroby, čo doskám zaisťuje výborný pomer cena/výkon.

Izolačné dosky Isover EPS Neofloor 100 sú určené najmä na profesionálne zateplenie s bežnými požiadavkami na zaťaženie tlakom ako napr. podlahy, strechy, steny a pod. Zároveň sa dosky používajú pre aplikácie s najvyššími nárokmi na účinnosť izolácie, t. j. na izolačné vrstvy energeticky úsporných stavieb (nízkoenergetické a pasívne domy)

 

 • Okná a vchodové dvere

Vo všetkých našich domoch výhradne používame plastové okná so 6-komorovým nemeckým profilom Inoutic Prestige, izolačné trojsklo, kovanie Winkhouse s mikroventiláciou. 6-komorové Okenné profily Inoutic sú obzvlášť vhodné do zateplených domov. So súčiniteľom tepla rámom 1,1 W/m2K a so zvukovou izoláciou až 45 db znižujú výdavky za energie a tlmia hluk z ulice. Celková hodnota prestupu tepla cez okno je Uw 0,76W/m2K, čo spĺňa hodnotu pre pasívny dom( 0,8W/m2K).

 

 • Strešná krytina – Tondach

Rovnako ako dom nemôže stáť bez kvalitných základov, nemenej dôležitým prvkom domu je jeho strecha. Jednoznačne kvalitná strecha je značky Tondach. Pálená strešná krytina Tondach sa vyznačuje vysokou životnosťou a farebnou stálosťou. Prírodný materiál priaznivo ovplyvňuje zdravie, vytvára pocit pohody a zabezpečuje najvyššiu kvalitu bývania. Keramická škridla prirodzene dýcha , rýchlo sa vysúša a tím zabraňuje tvorbe plesní. Je Odolná voči UV žiareniu (farebná stálosť, voči kyslým dažďom a zásaditým látkam. Má Veľmi vysoká mechanická pevnosť (tlak snehu, krupobitie). Je Odolnosť voči vysokým teplotám (nehorľavosť) a nízkym teplotám (mrazuvzdornosť).